Rekordy Twittera podczas meczu Brazylia-Niemcy

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2014-07-09 18:54

Rekordową ilość 35,6 mln tweetów wysłano podczas półfinałowego meczu mundialu Brazylia-Niemcy, który przejdzie do historii z powodu niezwykłego wyniku. Gospodarze piłkarskich mistrzostw świata przegrali mecz aż 7-1.

To było najbardziej dyskutowane na Twitterze wydarzenie sportowe w historii. Poprzedni rekord wynosił 24,9 mln tweetów i padł podczas tegorocznego meczu finałowego futbolu amerykańskiego, Super Bowl.

Padł również rekord tweetów na minutę. Kiedy Niemcy strzelili kolejnego gola w 29 minucie meczu, użytkownicy wysłali w ciągu minuty 580.166 tweetów. To zdecydowanie więcej niż 360 tys. tweetów, które wysłali widzowie występu Miley Cyrus podczas wręczania nagród muzycznych MTV, czy 268 tys. tweetów, które wysłali widzowie oglądający występ Beyonce podczas przerwy w meczu Super Bowl w 2013 roku.