Dell zapowiada dalsze umocnienie pozycji, fabryka w Łodzi kluczowa we wzroście

ISBnews, Sebastian Gawłowski
opublikowano: 2014-12-08 14:35

Dell notuje dynamiczny wzrost sprzedaży laptopów i został liderem segmentu serwerów w Polsce. Koncern nadal chce zwiększać udziały, a szczególnie interesuje go segment pamięci masowych, czy rozwiązania sieciowe, poinformowała agencję ISBnews dyrektor generalny Dell na Europę Środkową i Wschodnią Anja Monrad. Polska fabryka koncernu odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu sprzedaży w Europie.

"W ostatnim roku Dell odnotował w Polsce duże sukcesy, zarówno na rynku konsumenckim, jak i biznesowym. Odnotowaliśmy chociażby wzrost o niemal 150% w segmencie laptopów, podczas gdy rynek ten rósł w tempie poniżej 10%. Ponadto zdobyliśmy pozycję numer jeden w sprzedaży serwerów. Chcemy nadal zwiększać nasze udziały rynkowe w Polsce. Szczególnie w pamięciach masowych nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pozycji i chcemy ją wzmocnić. W rozwiązaniach sieciowych również widzimy szanse dla nas. Uważam, że naszą przewagą jest elastyczność rozwiązań i - paradoksalnie - otwarta architektura, pomimo której klienci do nas wracają. Pod względem 'total cost of ownership' dla klienta jesteśmy bardzo atrakcyjni" – powiedziała ISBnews Monrad.

Podkreśliła, że Dell realizuje globalnie strategię przekształcenia się w zintegrowanego dostawcę kompleksowych rozwiązań IT dla firm i instytucji, a lokalnie odpowiada na tendencje na danych rynkach.

"W segmencie data center obserwujemy migrację na nową, tańszą w użytkowaniu platformę x86.Bierzemy w tym czynny udział. Mamy bardzo dobrą, energooszczędną ofertę łącznie z software i usługami do pełnej funkcjonalności i utrzymania baz danych. Wielu międzynarodowych klientów realokuje data center m.in. do Polski, co umożliwia niższy koszt utrzymania, ale inwestycje te są realizowane z rozwagą. Sytuacja geopolityczna skłania do większego zastanowienia po stronie inwestorów. W efekcie projekty poprzedzają długie procesy analizy i są realizowane równomiernie z pozyskiwaniem klientów" - wskazała szefowa Dell w regionie.

Ponadto podkreśliła, że ze względu na nową rundę finansowania unijnego, Dell z dużą wagą i koncentracją podchodzi do sektora publicznego. Tymczasem firma nie planuje inwestycji w moce produkcyjne w fabryce Łodzi, za to liczy na efekt skali.

"Nasza fabryka w Łodzi produkuje chociażby desktopy na całą Europę i jest kluczowym elementem naszej strategii zwiększania udziału w rynku w tym segmencie w skali całego kontynentu. Mamy możliwości wzrostu produkcji w tym zakładzie i liczę że będzie on obsługiwał nasz oczekiwany wzrost sprzedaży" - wskazała Monrad.